خرید خانه به طور معمول با مشاهده آنلاین خانه‌ها توسط افراد شروع می‌شود و یک وکیل ملکی به همه کمک می‌کند تا به درستی به بررسی خانه‌ای که مد نظر آن‌ها است، بپردازند. اگر در حال خرید یا فروش مسکن هستید، ممکن است بخواهید با بهترین وکیل ملکی کار کنید و در بسیاری از کشورها حتی از یک وکیل املاک نیز می‌خواهند که بخشی از مراحل را عهده دار باشد. این امر به این دلیل است که قوانین زیادی پیرامون خرید و فروش خانه وجود دارد و وکیل امور ملکی، اطمینان می‌دهد که شما تمام الزامات قانونی را برای داشتن یک معامله موفق املاک و مستغلات رعایت کرده‌اید. در این جا، به منظور آشنایی بیشتر، لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید شناخت بهتری در رابطه با وظایف این دسته از وکلا داشته باشید. گروه خدمات حقوقی وکیل بهاره کریمی، توضیحاتی کامل را در این خصوص برایتان ارائه کرده‌اند.

بررسی و معرفی عملکرد وکیل ملکی

برای خریداران، یکی از کارهایی که وکیل ملکی انجام می‌دهد، محافظت از آن‌ها در برابر سرمایه گذاری نامناسب هنگام معامله‌ای است، که هزینه‌ها زیاد است و می‌تواند از کنترل خارج شود. هنگامی که تحت بررسی و کنترل وکیل املاک قرار می‌گیرید، خیال شما از هر لحاظ راحت است، چرا که این دسته از وکلا با مشاوره حقوقی ملکی، می‌توانند به شما در این امور کمک شایانی کنند.

برای فروشندگان، پایین نگه داشتن هزینه‌های فروش خانه نیز می‌تواند یک اولویت بزرگ باشد. شما می‌خواهید مطمئن شوید که سرمایه کامل خود را از خانه‌ای که می‌فروشید، دریافت می‌کنید. اما یکی از هزینه‌هایی که اغلب ارزش کاهش آن را ندارد، استخدام وکیل ملکی است. هنگامی که قرارداد منزل را می‌بندید، وکیل املاک، یکی از افرادی است که برای کمک با آن تماس می‌گیرید و نماینده املاک شما، باید توصیه‌های خوبی برای شما داشته باشد. در حالی که خانه شما در وضعیت معلق است، این فرصت را خواهید داشت که وکیل متخصص ملکی خود را با انجام تحقیقات مناسب در مورد خانه، برای اطمینان از آن، مشخص کنید. اما ممکن است بخواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با استخدام وکیل ملکی داشته باشید که در زیر شرح داده شده است.

معرفی وکیل املاک

وکیل ملکی، قانون املاک و مستغلات را پوشش می‌دهد. تمام مسائل حقوقی مربوط به خرید و فروش ملک را نیز می‌داند. منظور از املاک و زمین، هر چیزی که در آن زمین رشد کند و همه سازه‌ها و اشیاء متصل یا ساخته شده بر روی زمین است. حتی می‌تواند وسایل متصل به سازه‌ها را نیز شامل شود. قانون املاک و مستغلات، همچنین به مسائل حقوقی ناشی از املاک، مربوط می‌شود. وکلا با مشاوره حقوقی ملکی، به شما در این زمینه کمک شایانی می‌کنند. وکیل ملکی، وکیلی است که به طور خاص، در رسیدگی به مسائل مربوط به املاک آموزش دیده است. برخی از موارد تحت پوشش قانون املاک و مستغلات، شامل قوانین منطقه بندی است که در مورد املاک، اسناد، برنامه ریزی املاک، مالیات بر املاک و عناوین این چنینی اعمال می‌شود.

وکیل ملکی، ممکن است در زمینه‌های خاصی از حقوق املاک از قبیل وکیل دعاوی ملکی تخصص داشته باشد. برخی ممکن است به طور خاص با قوانین منطقه بندی کار کنند، در حالی که برخی دیگر بر قوانین مالیاتی تمرکز می‌کنند. وکلای املاک، دارای مجوز از کشوری هستند که در آن فعالیت می‌کنند. این مهم است، زیرا قوانین املاک و مستغلات بر اساس کشور و حتی شهرداری متفاوت است. بسیار مهم است که وکیل امور ملکی شما، با تمام مقررات مربوط به املاک مربوطه آشنا باشد.

 نیاز به وکیل ملکی در امور مرتبط با املاک

این که آیا وکیل ملکی توسط قانون مورد نیاز است، بستگی به کشور مورد نظر دارد. در بسیاری از کشورها، طرفین مستلزم استخدام وکیل امور ملکی برای نظارت بر معامله و اطمینان از صحت تمام اسناد و قراردادها هستند. زمان دیگری که استخدام وکیل ملکی مهم است، زمانی است که وضعیت پیچیده تری در فروش ملک یا جنبه‌های غیر معمول قرارداد وجود دارد. صرف نظر از این که آیا وکیل املاک از نظر قانونی مورد نیاز است، اغلب به نفع شما است که از استخدام بهترین وکیل ملکی اطمینان حاصل کنید که از منافع قانونی شما به خوبی محافظت می‌کند. می‌توان یک وکیل ملکی را به عنوان نماینده خریدار یا فروشنده استخدام کرد. اگر برای اولین بار است که خانه می‌خرید، همه این‌ها تجربه جدیدی برای شما خواهد بود و وکیل امور ملکی یک منبع عالی برای شما خواهد بود. اگر برای اولین بار است که خانه می‌فروشید، یک وکیل املاک را به همان اندازه ارزشمند خواهید یافت که همه چیز مورد نیاز برای فروش خانه شما را آماده می‌کند. همچنین، می‌توان وکلای املاک را به عنوان نماینده منافع صاحب خانه یا خریدار استخدام کرد. در فروش املاک، حتی ممکن است یک وکیل دعاوی ملکی برای حفاظت از منافع وام گیرنده استخدام شود.

شناخت وظایف

برای این که به خوبی بدانید و بشناسید که وکیل ملکی می‌تواند چه کمک‌هایی به شما بکند، باید با وظایف این دسته از وکلا آشنا شوید. در این قسمت از گروه حقوقی وکیل بهاره کریمی، به معرفی مهم ترین وظایف بهترین وکیل ملکی خواهیم پرداخت تا بدانید وکیل ملکی می‌تواند برای خریداران و فروشندگان چه کارهایی را انجام دهد.

عملکرد وکیل ملکی برای خریدار

هنگامی که خریدار، وکیل ملکی را استخدام می‌کند، وکیل اغلب با خریدار در حین خرید خانه شرکت می‌کند. بستن قراردارد زمانی است که فروش واقعی اتفاق می‌افتد و تمام پول پرداخت می‌شود. قبل از بسته شدن، وکیل امور ملکی مدارک لازم را تهیه می‌کند که یکی از مهم ترین وظایف او است. وکیل، به طور خاص آموزش دیده است تا مطمئن شود که همه اسناد از نظر قانونی درست هستند. یک وکیل ملکی، با نماینده املاک  شما و وام دهنده وام مسکن شما همکاری نزدیک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که همه موارد مورد نیاز را دارید. علاوه بر این وظیفه مهم، یک وکیل متخصص ملکی به شما اطمینان می‌دهد که انتقال وجه به درستی انجام شده است. این‌ها دو مورد از اساسی ترین جنبه‌های خرید ملک هستند و وقتی صحبت از بزرگ ترین خرید زندگی می‌شود، ایده خوبی است که مطمئن شوید این امر به درستی اتفاق می‌افتد.

مهم نیست که چه نوع ملکی را خریداری می‌کنید. وکیل ملکی می‌داند که چگونه می‌تواند وضعیت منحصر به فرد شما را مدیریت کند، خواه این خانه ویلایی باشد، خانه آپارتمانی، یا هر نوع املاک دیگر. اغلب، یک وکیل املاک با مشاوره حقوقی ملکی خود، در مورد مواردی به شما مشاوره حقوقی می‌دهد، تا متوجه شوید خطوط املاک شما در هنگام خرید املاک کجاست تا بدانید که آیا به اموال شما تجاوز شده است یا خیر. آن‌ها تا روز پایانی با شما خواهند بود تا اطمینان حاصل کنند که همه چیز را امضا کرده‌اید و خانه را به صورت قانونی خریداری کرده‌اید.

عملکرد وکیل ملکی برای فروشنده

استخدام وکیل ملکی می‌تواند به نفع فروشندگان نیز باشد. در حالی که ممکن است به قراردادهای تهیه شده توسط نماینده املاک خود عادت کرده باشید، اما یک نماینده فقط می‌تواند از فرم‌های عمومی استفاده کند. یک وکیل امور ملکی، می‌تواند قراردادها و الحاقاتی را که مخصوص موقعیت شما است را تهیه کند و اطمینان حاصل کند که علایق شما به طور کامل مورد توجه قرار می‌گیرد. یک وکیل ملکی، می‌تواند در هنگام بررسی ملک، نقش مهمی داشته باشد. اگر فروشنده، یک وکیل املاک را استخدام کند، مطمئن می‌شود که کلیه اسناد و مدارک به درستی تهیه شده است، از قرارداد اولیه تا انتقال و بستن عنوان نهایی.

 وکیل املاک برای وام گیرنده وام مسکن

در مواردی که وام گیرنده وام مسکن انتخاب می‌کند،  می‌تواند وکیل ملکی را استخدام کند. وکیل همیشه بر بسته شدن قرارداد نظارت می‌کند. وام مسکن، در واقع هزینه وکیل املاک را با توجه به مشاوره حقوقی ملکی خود پوشش نمی‌دهد. این که آیا خریدار یا فروشنده مسئول هزینه است، بر اساس مذاکرات موجود در قرارداد است. آن‌ها معمولاً مسئولیتی در قبال پرداخت ندارند، زیرا وام گیرنده به احتمال زیاد قبل از ارزیابی به این وجوه اندیشیده است.

یک وکیل عالی املاک، همچنین می‌تواند در حین بازرسی منزل از شما در  برابر مشکلات عمده ای که ممکن است پیدا شود یا حتی در صورت وجود اشکال در خانه که ممکن است باعث آسیب شود، محافظت کند. وکیل ملکی، به احتمال زیاد نقشی در پیش پرداخت و وجوه در معامله ایفا می‌کند و این اطلاعات را در طول راه به نماینده، خریدار، وام دهنده و فروشنده منتقل می‌کند.

نحوه تعیین مالیات بر دارایی می‌تواند بسیار پیچیده باشد و بر حسب کشور مورد نظر متفاوت است. نرخ مالیات بر اساس ارزش کل خانه است و این به عنوان درصدی از ارزش ترکیبی زمین، ارزش سایت و ارزش بهبود محاسبه می‌شود. در این زمینه می‌توانید از وکیل ملکی به عنوان متخصص در این حوزه کمک بخواهید.

مشاوره حقوقی ملکی

همان طور که ظاهرا متوجه شدید، انجام معاملات ملکی حجم عظیمی از معاملاتی هستند که روزانه در سراسر دنیا انجام می‌شوند. این طبیعی است که مشکلات حقوقی در این زمینه برای هر کسی پیش بیاید. دلیل این شایع بودن اشتباهات، به خطر عدم تخصص است. در صورتی که شما آگاهی و تخصص کافی را نداشته باشید، می‌توانید مشکلات بسیار بزرگ و دردسرهای فاجعه باری را برای خود به وجود بیاورید. اما به نظر شما چگونه می‌توان از وقوع این مشکلات جلوگیری کرد؟

بهترین کار، دریافت مشاوره حقوقی ملکی است. قبل از این که دست به کاری بزنید، بهتر است چندین جلسه مشاوره حقوقی ملکی را پیش وکیل متخصص ملکی سپری کنید. یک وکیل خبره، می‌تواند کمک بسیار زیادی در این زمینه به شما کند. البته سعی کنید از یک وکیل با تجربه تر و ماهر تر و فعال در این زمینه کمک بگیرید. وکیلی که بتواند اشراف کامل به مسائل حقوقی ملکی را داشته باشد، می‌تواند بهترین راهنما برایتان باشد.

وکیل متخصص ملکی

دانستید که مسائل حقوقی ملکی تا چه حد می‌تواند پیچیده باشد. انجام کوچک ترین اشتباه، می‌تواند تبعات بسیار سنگینی برایتان به همراه داشته باشد. حال که دانستید وجود یک وکیل آشنا به مسائل حقوقی ملکی، می‌تواند چه کمک بزرگی به شما کند، وقت آن است تا به دنبال یک وکیل متخصص ملکی بگردید. با وجود مجموعه حقوقی وکیل بهاره کریمی، کار شما برای دریافت راهنمایی از یک وکیل ملکی راحت تر شده است. دیگر لازم نیست وقت زیادی را برای پیدا کردن وکیل ملکی صرف کنید. شما می‌توانید برای دریافت راهنمایی و جلسات مشاوره و حتی سپردن پرونده‌های خود، روی کمک وکلای مجموعه حقوقی وکیل بهاره کریمی حساب کنید.

وکیل متخصص ملکی وکیل بهاره کریمی، به صورت 24 ساعته به شما هموطنان ارائه خدمت می‌کند. شما می‌توانید برای حل دعاوی خود در زمینه املاک و مستغلات، از وکلای با تجربه ما استفاده کنید. وکلای ما سابقه های درخشانی در موفقیت مسائل حقوقی ملکی دارند. وکلای ملکی که در موسسه حقوقی وکیل بهاره کریمی فعالیت می‌کنند، از برترین وکلای پایه یک دادگستری هستند. این مسئله می‌تواند خیال شما را بابت داشتن یک راهنمای با تجربه و کار بلد، آسوده کند.

دسته‌بندی نشدهوکیلوکیل ملکی

بهترین وکیل محدوده تهرانسردفتر وکالت محدوده اکباتاندفتر وکالت محدوده دانشگاه هواییدفتر وکالت محدوده زرنددفتر وکالت محدوده شمشیریدفتر وکالت محدوده شهرک آزادیدفتر وکالت محدوده شهرک استقلالدفتر وکالت محدوده شیر پاستوریزهمشاوره حقوقی محدوده اکباتانوکیل پیگیر محدوده تهرانسروکیل حرفه ای محدوده تهرانسروکیل خانواده محدوده شهرک آزادیوکیل خانواده محدوده شهرک استقلالوکیل درجه یک محدوده تهرانسروکیل زن محدوده اکباتانوکیل زن محدوده تهرانسروکیل زن محدوده شهرک استقلالوکیل طلاق محدوده تهرانسروکیل طلاق محدوده میدان فتح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *